Tech

Honor 10i vjen me kamerën për ‘selfie’ prej 32 MP

Honor 10i vjen me kamerën për ‘selfie’ prej 32 MP
 

Modeli Honor 10i i kompanisë së njohur Huawei, ka dalë në treg pas informacioneve që rrodhën javën e kaluar. Edhe pse ka shumë gjëra të përbashkëta me Honor 10 Lite, nuk bëhet fjalë për një version të ri-brenduar të këtij smartfoni.

Dallimi më i madh midis dy pajisjeve është kamera. Honor 10i ka një sensor shtesë në pjesën e prapme - një sistem me tre kamera, dhe gjithashtu ka një kamerë për ‘selfi’ prej 32 megapikselë, transmeton KosovaPress. Në pjesën e prapme janë edhe sensori prej 24 megapikselë f/1.8, kamera ultra e gjerë prej 8 megapikselë f/2.4 dhe sensori me thellësi 2 megapikselë.