Huawei po punon për të sjellë telefonin që paloset

Huawei po punon për të sjellë telefonin që paloset

21 October 2018 12:37

Gjiganti Huawei ka njoftuar se është duke punuar në një telefon të palosshëm si pjesë e gjeneratës së ardhshme të pajisjeve.

Shefi i kompanisë, Richard Yu, ka thënë për “DigitalTrends” se kompania është duke hulumtuar për krijimin e një telefoni që ka kapacitetet e rrjetit 5G dhe që mund të paloset.

Kjo kompani më parë e kishte caktuar vitin 2019 si cak për një pajisje që mund të paloset, megjithatë sipas Yus, kompania s’është e gatshme të bëjë lansim të shpejtë.

Ai ka thënë se kompania mund të fokusohet në telefonin Huawei Mate 20 X, në mënyrë që të bëjë ekranin 7.2-inç me mundësinë e palosjes.

Ideja për telefona që palosen po qarkullon qe disa vjet, por problemet teknike po e ngadalësojnë procesin. Samsungu është vetëm një nga kompanitë që thuhet se po punon në këtë drejtim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme