TE LINDA

Qofte në salcë me kërpudha dhe pure patatesh të ëmbla

Përbërësit:

500 gr mish të bluar

1 qepë

1 lugë çaji piper të kuq

Kripë/piper

½ luge çaji s.bikarboni

3 lugë miell integral

100 ml ujë

Pak kurkum

Salca

1 pako kërpudha

Vaj ulliri

Kripë/piper

1 lugë çaji kurkum

200 ml qumësht

1 pako kos grek Rugove

Pak majdanoz të freskët

1 lugë supe djathë Philadelfia

Pure

500 gr patate të ëmbla

Kripë/piper

400gr gjalpë

1 lugë supe djathë Philadelfia

Pak hudhër sipas dëshirës