Te Linda

Bukë me hudhër

 

Përbërësit:

400 gr miell integral gruri
300 gr miell gruri
300 ml qumësht të vakët
100 ml vaj ulliri ose misri
2 vezë
7gr maja buke
1 lugë supe mjaltë
40 gr gjalpë Hudhër dhe majdanoz