PDK 35

Ferat Shala

Shala: Joetike që Kurti nuk përmendi ish-liderët e UÇK-së, falë tyre është kryeministër

Arbëri 12 qershor 2024 23:28

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka thënë se në përvjetorët e çlirimit duhet të kujtohen dhe përmenden...

Vlora Çitaku - PDK

Çitaku: “Kuvendi gjithëserb”, vazhdim i mendësisë serbe

Arbëri 9 qershor 2024 17:51

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka deklaruar se “Kuvendi gjithëserb” është formë e vazhdimit të mendësisë...

Sala Jashari

Sala Jashari, kandidate e PDK-së për deputete

Arbëri 7 qershor 2024 17:27

Sala Jashari, mbesa e Salë Jasharit që u ndihmoi ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prekaz, do të jetë...

Besiane Musmurati e Leutrim Retkoceri

PDK në Prishtinë: 15 hektarë të pronës komunale te Stacioni i Autobusëve u tjetërsuan për ndërtim

Arbëri 6 qershor 2024 12:33

Nënkryetarja e PDK-së, Besianë Musmurati dhe shefi i grupit të asamblistëve të PDK-së në Prishtinë, Leutrim Retkoceri, kanë folur për...

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku

Çitaku: S’kemi shtiza për kolegët në opozitë, jemi në garë me VV-në

Arbëri 2 qershor 2024 08:41

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, thotë se “shtizat” nuk i kanë për partitë e tjera...

Eliza Hoxha, Leutrim Retkoceri

PDK për planin për “Kalabrinë”: Nuk kemi votë për kontrabandim të pronës publike

Arbëri 31 maj 2024 11:26

Partia Demokratike në Prishtinë në Prishtinë, në një konferencë për media të mbajtur të premten, ka ripërsëritur qëndrimin se nuk...

Memli Krasniqi - kryetar i PDK-së

PDK: Sot është ezauruar mundësia për shkuarje në zgjedhje të parakohshme

Arbëri 29 maj 2024 14:48

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka thënë se mundësia e dërgimit të vendit në zgjedhje përmes...

Granit Geci

Plani për “Kalabrinë” përplas opozitën me Ramën, flet asamblisti i PDK-së

60 MINUTA 24 maj 2024 18:09

Memli Krasniqi

Krasniqi u dërgon letër liderëve partiakë: Zgjedhjet e parakohshme, të domosdoshme

Arbëri 24 maj 2024 16:44

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka njoftuar se të enjten u ka dërguar letër kryetarit të...

Abelard Tahiri

Tahiri: 30 maji është dita e fundit për shpërndarjen e Kuvendit

Arbëri 24 maj 2024 14:05

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka përsëritur kërkesën për shpërndarje të Kuvendit dhe shkuarjes në zgjedhje. Ai...

Ariana Musliu - Shoshi

Musliu-Shoshi e PDK-së: S’kemi vija të kuqe ndaj asnjë partie shqiptare

Arbëri 22 maj 2024 08:55

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka thënë se kjo parti nuk ka vija të kuqe ndaj asnjë...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha

Berisha: Një parti pa tagrin e luftës nuk mund të marrë vendime finale

Arbëri 21 maj 2024 20:33

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ka thënë se një parti që nuk e ka tagrin e luftës...

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza

Hamza: Mërgimtarët, shtyllë e pamohueshme ekonomike

Arbëri 19 maj 2024 16:08

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza, gjatë një vizite të zhvilluar në Zvicër të dielën ka...

Qeveria e Kosoves

Në prag të zgjedhjeve të reja, kritikohen mbi tre vjetët e Lëvizjes Vetëvendosje në pushtet

Arbëri 18 maj 2024 19:07

Teksa në Lëvizjen Vetëvendosje e shprehën gatishmërinë për të shkuar në zgjedhje të parakohshme nëpërmjet shpërndarjes së Kuvendit, tre vjetët...

vlora citaku, interaktiv, dialogu, serbia, kosova, albin kurti, pdk

Çitaku thotë se koalicioni VV-PDK do të ishte i vështirë

Arbëri 18 maj 2024 13:02

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Vlora Çitaku, thotë se Kuvendi i Kosovës duhet të shpërndahet në muajin...

Memli Krasniqi

Krasniqi për dështimin në Këshillin e Evropës: Zgjedhjet e reja janë të domosdoshme

Arbëri 17 maj 2024 17:05

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se zgjedhjet e reja janë të domosdoshme pas dështimit për...

Kuvendi i Kosoves

PDK-ja mundësoi miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

LAJMET E MBRËMJES 16 maj 2024 19:32

Ratifikimin e 12 marrëveshjeve ndërkombëtare, disa prej të cilave presin mbi një vit në Kuvend, të enjten e mundësoi përfshirja...

Kuvendi

Pas një viti, votohen shumica e marrëveshjeve ndërkombëtare

Arbëri 16 maj 2024 08:14

E përditësuar në 12:30 - Kuvendi i Kosovës ka miratuar pro disa marrëveshjeve ndërkombëtare që ishin bllokuar prej gati një...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti

Haliti s’e përjashton koalicionin VV-PDK

Arbëri 15 maj 2024 17:54

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se partia të cilës i takon nuk e përjashton koalicionin...

Bedri Hamza - PDK

Hamza: PDK-ja do t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Arbëri 15 maj 2024 15:23

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka bërë të ditur se partia e tij do t’i...