Sport

Derbi i krizës së madhe

 

Takimi ndërmjet Pejës e Trepçës vlerësohet derbi i javës së 24-t të Superligës së Kosovës në basketboll. Por ka gjasë që ndeshja të jetë derbi vetëm në letër e jo edhe në parket.

Dy klubet po përballen me telashe të mëdha financiare dhe me shumë gjasa nuk do të paraqiten me përbërje të kompletuara, shkruan sot Koha Ditore.