Sport

Cilat janë pritjet e trajnerëve të Kosovës për sfidën Kosovë - Islandë

 

Përfaqësuesja e Kosovës të premten që vjen përballet me Islandën në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’.

Kosova në këtë ndeshje vjen pas barazimit me Finlandën, dhe tri humbjeve radhazi, kundër Kroacisë, Ukrainës e Turqisë.