Sport

Finalisti i Kupës së Mbretit ndal në barazim Barcelonën

Descriptive Text

Finalisti e Kupës së Mbretit, Athletic Bilbao, që më 6 prill takohet me Mallorcan, e ka ndalur në barazim Barcelonën në La Liga. Bilbao dhe Barcelona të dielën në kuadër të xhiros së 27-të të La Ligas, barazuan pa gola.

Te Barça në pjesën e parë shkaku i lëndimeve u zëvendësuan Frenkie de Jong dhe Pedri.

Barcelona mbetet e treta me 58 pikë, një më pak se Girona që ka 59 pikë. Lider është Real Madridi me 66 pikë. Ndërkohë, Bilbao në vendin e pestë ka 50 pikë.