Sport

Tjiueza i Lirisë nuk i kalon testet mjekësore te Cape Town City

 

Ylli i Namibisë, Prins Tjiueza dështoi në testet mjekësore dhe nuk do t’i bashkohet Cape Town Cityt të Afrikës së Jugut.

Kështu ka bërë të ditur një zyrtar i klubit afrikan për “supersport.com”. Tjiueza 21-vjeçar shkëlqeu me Namibinë në Kupën e Afrikës.