Sport

Liverpooli dhe Chelsea në garë për Guimaraesin

 

Liverpooli dhe Chelsea do ta zhvillojnë një garë të fortë gjatë verës për lojtarin e Newcastlet, Bruno Guimaraesin. Reprezentuesi i Brazilit kërkoi largimin gjatë janarit.

Por drejtuesit e klubit anglez refuzuan ofertat për futbollistin brazilian. Megjithatë, shitja e tij është e pashmangshme pas interesimit të dy gjigantëve anglez.