Sport

Messi mund të paraqitet në Lojërat Olimpike

 

Lionel Messi mund të përfshihet në Përfaqësuesen e Argjentinës për Lojërat Olimpike “Parisi 2024”.

Argjentina është kualifikuar për turneun olimpik dhe mund ta ftojë Messin. Por gjatë verës do të zhvillohen edhe ndeshjet e Kupës së Amerikës dhe kjo mund ta lë Messin jashtë formacionit të Argjentinës.