Sport

Trepça i jep fund serisë së fitoreve të Vëllaznimit

 

Në një atmosferë të bukur sportive dhe në sallën e mbushur përplot, Vëllaznimi e Trepça kanë zhvilluar të shtunën mbrëma derbin e xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Në fund festuan mitrovicasit, që kështu i dhanë fund serisë prej gjashtë fitoreve të skuadrës gjakovare.