Sport

Plzeni ka siguruar kualifikimin, por udhëtoi për fitore në Tiranë

 

Ndonëse ka siguruar vendin e parë në grup dhe kalimin tutje, Viktoria Plzeni synon ta mposhtë Ballkanin në ndeshjen e xhiros së parafundit të Grupit C të Ligës së Konferencës. Te skuadra çeke kanë shprehur optimizmin para përballjes me Ballkanin, që do të zhvillohet të enjten prej orës 18:45 në stadiumin “Air Albania”, në Tiranë.

Plzen i prin grupit me 12 pikë pas katër ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa përballja për Ballkanin vlerësohet tejet e rëndësishme. Kampioni i Kosovës ka tubuar katër pikë dhe është ende në garë për të avancuar në fazën tjetër të Ligës së Konferencës.