Sport

Asani: E merituam fitoren

 

Jasir Asani ka vlerësuar paraqitjen ndaj Ishujve Faroe. Ai ka thënë se Shqipëria e meritoi fitoren.

“Çdo Kombëtare me të cilën luajmë mbrohet shumë fort. Por kemi bërë ndeshje shumë të mirë. Jemi të lumtur që jemi në vendin e parë. Ekipi kundërshtar është mbrojtur nga minuta e parë. Kishim shanset tona, por na mungoi edhe fati. Po të shënonim do të hapej ndeshja. Por nuk kishim fatin që të shënojmë gol. Kemi bërë punë shumë të madhe. Jemi në vend të parë. E kemi dhënë maksimumin dhe të gjithë jemi të lumtur që jemi në vendin e parë. Sot e merituam fitoren, por futbolli është kështu”, ka thënë Asani.