Sport

Ancelotti “bashkëndjen” me Wengerin

 

Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti, thotë se i dhimbset trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, për kritikat që po i bëhen atij.

Kontrata aktuale e francezit skadon në fund të sezonit dhe pritet që ai të vendosë vetë për të ardhmen te “Topçinjtë”. Një pjesë e konsiderueshme e tifozëve të klubit muajve të fundit janë shprehur kundër qëndrimit të tij në klub, ndërsa shpërthyen pas humbjes 5 me 1 nga Bayerni në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.