Sport

Ekipi saudit refuzon të luajë në Iran shkaku i statujës së gjeneralit të vrarë

Foto: AP
 

Ndeshja e Ligës së Kampionëve të Azisë mes Al-Ittihadit të Arabisë Saudite dhe Sepahanit të Iranit nuk u zhvillua, pasi që ekipi saudit refuzoi të futej në fushë, raporton BBC.

Ekipi saudit, që drejtohet nga trajneri Nuno Espirito Santo, dhe në mesin e lojtarëve ka emra si N’Golo Kante dhe Fabinho, ishte kundër statujës së gjeneralit të vrarë iranian, Qasem Soleimani. Statuja ishte vendosur në hyrje të fushës.