Sport

Te Peja pranojnë nivelin e “papërballueshëm” të Championsit, synojnë më tepër në FIBA Europe Cup

 

Stinori i rregullt i Ligës së Kampionëve vazhdon të mbetet i paarritshëm për skuadrat e Kosovës në basketboll.

Pas Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit, edhe skuadra e Pejës ka bërë përpjekje për të siguruar daljen në stinorin e rregullt të Championsit, por u eliminua në tentimin e parë.