2 perditesime
22:38

Superparaqitje e Albion Rrahmanit në Rumani

Sulmuesi i Kosovës, Albion Rrahmani, ka vazhduar me formë të mahnitshme te Rapidi i Bukureshtit në Rumani. Të hënën, ai ka realizuar edhe dy gola, për fitoren 3:1 ndaj Clujit.

Pos dy golave të parë, ai asistoi në golin tjetër.

Ishte goli i gjashtë i tij në vetëm katër paraqitje në sezonin e parë në Rumani.

21:18

Rrahmani i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë dhe feston me shqiponjë

Sulmuesi kosovar, Albion Rrahmani, nuk ka të ndalur te Rapidi i Bukureshtit. Ai ka shënuar edhe golin e dytë personal në ndeshjen ndaj Clujit.

Rrahmani ktheu epërsinë te Rapidi në minutën e 51-të. Rezultati aktualisht është 2:1.

Ishte goli i gjashtë i tij në katër ndeshje te Rapidi.

20:09

Rrahmani shënon tjetër gol në Rumani

Albion Rrahmani ka shënuar tjetër gol në Rumani.

Ai shënoi që në minutën e 5-të në ndeshjen mes Rapid Bukureshtit dhe Clujit.

Ai gjuajti nga pika e bardhë. Topin e ndalur nga portieri, Rrahmani më pas e shtyu në portë.