Sport

Sahiti ia siguron tri pikët Hajdukut me supergol

 

Emir Sahiti e ka realizuar një supergol për Hajduk Splitin me të cilin ia ka siguruar fitoren ndaj Lokomotivës.

Hajduku triumfoi 1:0 në ndeshjen e xhiros së tetë të elitës së futbollit kroat dhe është ngjitur në krye të renditjes me 18 pikë.