Sport

Barcelona fiton me përmbysje të rezultatit

 

Barcelona ka arritur që të rikthehet nga disavantazhi prej dy golave dhe të marrë tri pikë të shtunën në ndeshjen që e zhvilloi në shtëpi me Celta Vigon.

Barcelona triumfoi 3:2 në ndeshjen e xhiros së gjashtë të La Ligas spanjolle, duke e mbajtur pozitën e parë në renditje.