Sport

Reali pa Carvajalin ndaj Atleticos

 

Real Madridi do ta ketë një mungesë tjetër të rëndësishme për ndeshjen derbi ndaj Atletico Madridit, që e luan këtë vikend.

Dueli mes Atleticos dhe Realit do të zhvillohet të dielën mbrëma dhe i takon xhiros së pestë të La Ligas.