Sport

Nagelsmann do ta udhëheqë Gjermaninë në “Euro 2024”

 

Ish-trajneri i Bayernit, Julian Nagelsmann, do të jetë selektor i ri i Përfaqësueses së Gjermanisë. “Bild” ka raportuar të martën se Nagelsmann do ta udhëheqë Gjermaninë në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. Mësohet se marrëveshja është arritur mes palëve dhe do të bëhet zyrtare ditëve në vijim.

Thuhet se marrëveshja do të jetë afatshkurtër, me opsionin e vazhdimisht pas Evropianit të vitit të ardhshëm.