Sport

Ngritja e vazhdueshme e dërgoi Ramadanin në Serie A

 

I zhvilluar te Ferizaj, Prishtina e Drita, mesfushori Ylber Ramadani të premten bëri hap të madh e të rëndësishëm në karrierë. Ai iu bashkua kampionatit italian, Serie A. Firmosi me Leccen dhe tashmë do të luajë në një prej top-kampionateve të futbollit evropian.

Në Serie A, Ramadani ka arritur në moshën kur arrihet kulmi në futboll, 27-vjeçare. Lecces i është bashkuar nga Aberdeeni skocez, ku u zhvillua goxha shumë. Më herët luajti për MTK Budapestin në Hungari (2021/2022), te Vejle në Danimarkë (2017 – 2021) dhe te Partizani i Tiranës. Pra zhvillimi i mesfushorit ishte gradual dhe i pandalshëm. Zhvillimi i Ramadanit mund të vazhdojë ende.