Sport

Alcaraz, mbret i “Wimbledonit”

 

Carlos Alcaraz është mbreti i ri i turneut Grand Slam të tenisit, “Wimbledon”. Alcaraz, 20-vjeçar, e fitoi trofeun e dytë në gara madhore.

Tenisti numër një në botë fitoi me rezultatin 3:2 në sete, 1:6, 7:6, 6:1, 3:6 dhe 6:4, ndaj serbit Novak Gjokoviq.