Sport

Tetë lojtarë shqiptarë ftohen nga Maqedonia e Veriut

 

Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Egzon Bejtullai, Enis Bardhi, Arijan Ademi, Agon Elezi, Sefer Emini dhe Valon Ethemi janë ftuar nga përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski për dy ndeshjet kualifikuese për “Euro 2024”.

Maqedonia më 16 qershor luan ndaj Ukrainës në Shkup, kurse pas tri ditësh ndaj Anglisë në “Old Trafford”.