Sport

FFK-ja me reagim të zbehtë për ndeshjet shumë të dyshimta

 

Pas rritjet së presionit publik, Federata e Futbollit e Kosovës të hënën doli me një reagim lidhur me dy ndeshjet e xhiros së fundit të Superligës së Kosovës në futboll. Ka dyshime shumë të mëdha se ndeshjet Ferizaj – Dukagjini dhe Trepça ’89 – Prishtina ishin të kurdisura. Momentet gati qesharake në këto dy ndeshje bënë që të ketë reagime të shumta të dielën e të hënën. Tashmë ndeshjet po hetohen nga Prokuroria, ndërsa FFK-ja e ka lavdëruar garën e zhvilluar në Superligë.

FFK-ja ka shkruar se ka marrë të gjitha informacionet relevante për dy ndeshjet e përfolura të xhiros së 36-të.