Sport

Gjilani po avancon ndaj Llapit

Skuadra e Gjilanit ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen kundër Llapit në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll.

Në minutën e 33-të, Arbnor Ramadani shënoi për ta kaluar në epërsi Gjilanin.

Në fakt, golin e Gjilanit e konfirmoi edhe sistemi VAR për shkak të ankesave të shumta nga futbollistët e Llapit për prekje të topit me dorë.

Kjo ndeshje po luhet në Gjilan dhe është e kthimit në kuadër gjysmëfinales së Kupës.

Duelin e parë, Gjilani e fitoi 2:1 në Podujevë.