Sport

Curry me 39 pikë ndihmon Warriorsin të fitojë

 

Stephen Curry ka shënuar 39 pikë për ta ndihmuar skuadrën Golden State Warriors të fitojë në shtëpi kundër New Orleans Pelicans.

Golden State triumfoi me rezultatin 120:109 dhe e kaloi Minnesota Timberwolvesin për të dalë në vendin e gjashtë dhe në vendin që dërgon në plejofin e Konferencës së Perëndimit.