1 perditesime
22:41

Austria fiton me përmbysje të rezultatit

Austria ka shënuar fitore me përmbysje të rezultatit ndaj Estonisë në Linz. Austria shënoi fitore ndaj estonezëve me rezultatin 2:1, ndonëse pjesën e parë e mbylli ne disavantazh 1:0.

Kjo ndeshje i takoi Grupit F kualifikues për Euro 2024.


Golin e epërsisë e realizoi Rauno Sappinen në minutën e 25-të. Por, austriakët në minutën e 68-të barazuan rezultatin. Florian Kainz shënoi golin e barazimit. Fitoren austriakët e arritën në fundin e ndeshjes. Michael Gregoritsch shënoi në minutën e 88-të golin e fitores së dytë. Me këtë fitore Austria është e para me gjashtë pikë e përcjellë nga Belgjika me nga tri pikë. Estonia dhe Azerbajxhani mbeten pa pikë.

21:46

Austria në disavantazh pas pjesës së parë

Austria e ka mbyllur me disavantazh pjesën e parë të ndeshjes ndaj Estonisë. Estonia po fiton 1:0 në Linz kundër Austrisë, në ndeshjen që i takon grupit F të kualifikimeve për Euro 2024. Golin e epërsisë e realizoi Rauno Sappinen në minutën e 25-të.

Ndërkohë, Suedia pjesën e parë e mbylli me epërsi minimale, 1:0 ndaj Azerbajxhanit.

Për Suedinë shënoi Emil Forsberg. Ai realizoi në minutën e 38-të.

Golat: