1 perditesime
22:39

Franca me fitore të vështirë ndaj Irlandës

Franca ka triumfuar 1:0 në udhëtim ndaj Irlandës të hënën mbrëma, në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2024” në futboll.

Benjamin Pavard në minutën e 50-të shënoi golin e fitores për Francën.

Për Francën ishte fitorja e dytë në dy ndeshje dhe kryeson Grupin B me 6 pikë.

Në ndeshjen tjetër të Grupit B të hënën mbrëma, Holanda triumfoi 3:0 ndaj Gjibraltarit.

Goli i Pavardit

 

21:45

Irlandë – Francë, pa gola në pjesën e parë

Irlanda dhe Franca e kanë mbyllur pjesën e parë pa gola.

Kjo ndeshje i takon grupit B të kualifikimeve për Evropianin që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Gjermani.

Ndeshja tjetër e këtij grupi është edhe ajo në mes të Holandës dhe Gjibraltarit. Holandezët e kanë mbyllur me fitore 1:0 pjesën e parë.

Memphis Depay shënoi golin e vetëm në pjesën e parë. Ai shënoi në minutën e 23-të.