Sport

Jassim i bashkohet Ratcliffet për blerjen e Unitedit

 

Kryetari i Bankës Islamike të Katarit, Sheikh Jassim, i është bashkuar pronarit të Ineosit, Sir Jim Ratcliffet, dhe ka bërë ofertën e dytë zyrtare për ta blerë Manchester Unitedin.

Përfaqësuesi i Sheikh Jassimit e ka bërë të ditur lajmin të shtunën, shkruan “BBC”.