Sport

Infeksion viral te Holanda, largohen pesë lojtarë

 

Pesë lojtarë në skuadrën e Përfaqësueses së Holandës janë larguar në shtëpi pasi janë prekur nga një infeksion viral, para ndeshjes hapëse të kualifikimeve për Evropian, kundër finalistes së Botërorit, Francës.

Sulmuesi i Liverpoolit, Cody Gakpo, mbrojtësi i Bayern Munichut, Matthijs de Ligt bashkë me Stven Botmanin, Joey Veermanin dhe Bart Verbruggenin, janë larguar nga kampi stërvitor, ka njoftuar Federata e Futbollit të Holandës të enjten.