Sport

Muriqi mund të kthehet në Serie A, tek Interi

 

Vedat Muriqi mund të kthehet në Serie A e që do të vlerësohej befasi, kanë shkruar mediumet e huaja të enjten. Muriqi është duke shkëlqyer me Mallorcan në La Ligën spanjolle, por mund të kthehet në kampionatin ku nuk e pati shkëlqimin e njëjtë.

Muriqi ishte pjesë e Lazios për një vit e gjysmë, dhe në 49 paraqitje në të gjitha garat realizoi vetëm dy gola kundër Atalantas, një në ligë e një në Kupën e Italisë. Megjithatë, Muriqi mund të bëjë befasi e të paraqitet sërish në Serie A, tek Interi që drejtohet nga Simone Inzaghi.