Sport

Barça nis negociatat me Thuramin

 

Sulmuesi Marcus Thuram ka gjasa të mëdha të jetë përforcimi i parë i Barcelonës për sezonin e ardhshëm, ka shkruar “Fichajes” të hënën. Bëhet e ditur se palët janë në negociata dhe marrëveshja mund të zyrtarizohet brenda këtij muaji.

Thuram te Barcelona do të transferohej si lojtar i lirë, pasi në verë i skadon kontratë me Borussia Moenchengladbachun.