Sport

Persona të armatosur lënë një mesazh kërcënues për Messin

Foto: AP
 

Persona të armatosur të enjten kanë lënë një mesazh kërcënues për superyllin argjentinas dhe futbollistin më të mirë në botë, Lionel Messin, e poashtu hapën zjarr në një supermarket në Rosario, që është në pronësi të Messit, raporton agjencia AP.

Policia në Rosario ka treguar se asnjë person nuk është lënduar në sulmin e të enjtes në mëngjes dhe është e paqartë pse kishin cak Messin apo supermarketin Unico në Rosario, që është në pronësi të familjes së bashkëshortes së Messit, Antonella Roccuzzos.