Sport

Lewandowski mungon ndaj Realit

Robert Lewandowski
Foto: AP
 

Barcelona do të jetë pa sulmuesin Robert Lewandowski në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Spanjës kundër Real Madridit.

Lewandowski ka pësuar një lëndim në këmbën e majtë në humbjen e Barcelonës 1:0 nga Almeria dhe do të jetë i detyruar të pauzojë të paktën deri në fund të kësaj jave.