1 perditesime
16:09

Supergoli i Muriqit nuk i mjafton Mallorcas

Vedat Muriqi tregoi edhe një herë tjetër kualitetet e tij.

Megjithatë, supergoli i shënuar nga ai nuk i mjaftoi Mallorcas që ta shmangë disfatën të shtunën në udhëtim tek Espanyoli.

Espanyoli fitoi me rezultatin 2:1, në ndeshjen e xhiros së 23-të të elitës së futbollit të Spanjës.

Sulmuesi i Kosovës, Muriqi, në minutën e 41-të të ndeshjes, realizoi me mjeshtri golin e tij të dhjetë sezonal në La Liga.

28-vjeçari ka edhe dy asistime, ndërsa e kompletoi një tjetër ndeshje.

Një gol e një asistim e ka të realizuar edhe në Kupën e Mbretit.

Mallorca pas 23 ndeshjeve të luajtura ka 31 pikë dhe mbetet në mesin e tabelës.

Espanyoli ka 27 pikë.

14:43

Muriqi realizon supergol ndaj Espanyolit

Vedat Muriqi ka shënuar tjetër gol për skuadrën e Mallorcas.

Espanyoli dhe Mallorca po luajnë baras pas pjesës së parë, 1:1.

Muriqi e shënoi golin e barazimit për mysafirët, në minutën e 41-të të ndeshjes.

Për të ishte goli i 10-të sezonal në La Liga.

Kjo ndeshje i takon xhiros së 23-të të elitës spanjolle të futbollit.

VIDEO