Sport

Muriqi: E rëndësishme është të fitojë skuadra

 

“Vedat Muriqi është një prej sulmuesve më të mirë në La Liga”.

Kështu e nis shkrimin klubi Mallorca për futbollistin e Kosovës, shtatlartin Muriqi, i cili në këtë edicion të La Ligas ka shënuar tetë gola dhe ka një asistim. Muriqi është një prej lojtarëve me lojën më të mirë në ajër në kampionatin spanjoll dhe është lojtari i tretë me më së shumti minuta të luajtura në skuadrën e Mallorcas. Ai nuk është prej lojtarëve që mundohen ta shmangin presionin, shkruan tutje në faqen zyrtare të klubit.