Sport

Coutinho refuzon largimin nga Aston Villa

 

Mesfushori Philippe Coutinho është i vendosur të mbetet pjesë e Aston Villas të paktën deri në fund të sezonit aktual, përcjell “The Sun” të martën. Bëhet e ditur se mesfushori brazilian ka refuzuar të gjitha ofertat në afatin kalimtar të janarit nga klubet tjera, ndërsa së fundmi nuk ka pranuar as transferimin në Turqi.

Ai ia ka bërë me dije klubit anglez se nuk dëshiron të largohet por të luftojë deri në fund për një vend titullari. Coutinho e ka humbur vendin e titullarit dhe trajneri Unai Emery nuk llogarit shumë në shërbimet e tij.