Sport

Monza shmangu disfatën nga Sampdoria në minutën e 99-të

 

Ndeshja në mes të Monzas dhe Sampdorias ka përfunduar pa fitues. Takimi i luajtur të hënën mbrëma në Serie A përfundoi me rezultatin 2:2. Kjo ndeshje i takoi javës së 21-të të Serie A italiane.

Për Sampdorian dy golat i shënoi Manolo Gabbiadini (12’, 58’), derisa për Monzan golin e parë e shënoi Andrea Petagna (32’) dhe Matteo Pessina në minutën e nëntë të kohës shtesë të fundit të ndeshjes.