Sport

Kalimi tek Olympiacosi, hap i madh për Zymer Bytyqin

 

Kalimin te skuadra e famshme e Greqisë, Olympiacos, Zymer Bytyqi e vlerëson si hap të madh në karrierë.

Bytyqi në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit vendosi t’i bashkohej kampionit grek edhe pse kishte oferta nga shumë klube. Reprezentuesi i Kosovës thotë se zgjodhi Olympiacosin për shkak të historisë që ka ky klub dhe për faktin që është klubi më i suksesshëm i Greqisë.