Sport

Selektori Tovërlani thotë se Kosova U21 ka gjasa për kualifikim në “Euro 2025”

 

Selektori i Përfaqësueses U21 të Kosovës në futboll, Afrim Tovërlani, ka thënë se nuk ia ka frikën asnjë kundërshtari të grupit në kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2025. Ai ka theksuar se Kosova ka gjasat e saj për kualifikim në Evropianin që do të mbahet në Sllovaki.

Kosova është në grupin D së bashku me Gjermaninë, Poloninë, Izraelin, Bullgarinë dhe Estoninë. Shorti është tërhequr të enjten në Nyon të Zvicrës. Kosova ishte në vazon e pestë.