Sport

Uzuni vendimtar në fitoren e Granadas

 

Granada është duke kërkuar rikthimin në elitën e futbollit të Spanjës dhe po vazhdon me suksese. Kontribut të madh në fitoren e Granadas të shtunën në kuadër të xhiros së 25-të të La Liga 2 dha futbollisti i Shqipërisë, Myrto Uzuni.

Uzuni të shtunën shënoi dy gola në fitoren 2:0 të Granadas ndaj Andorras.