Lëndohet Lallana, mungon disa muaj

Lëndohet Lallana, mungon disa muaj

04 August 2017 18:19

Jurgen Klopp ka konfirmuar se nuk do ta ketë në dispoicion për disa muaj mesfushorin anglez, Adam Lallana për shkak të lëndimit.

Ai ka lënduar kofshën gjatë finales me Atletico Madridin në Audi Cup, transmeton Koha.net.

“Ky nuk është lajmi që kemi dashur, fatkeqësisht, dëmi është aq i madh sa do të lë Adamin (Lallanan) për disa muaj, jo javë. Mendoj se ai do të jetë jashtë në gusht dhe shtator”, ka thënë ai për faqen zyrtare të klubit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme