Bayerni me mungesa të mëdha ndaj Dortmundit

Bayerni me mungesa të mëdha ndaj Dortmundit

04 August 2017 16:53

Bayerni po përballet me krizën e lëndimeve të lojtarëve, gjë që ka rezultat në rezultate të dobëta edhe në ndeshjet parasezonale.

Ndërsa në Superkupën e Gjermanisë ndaj Dortmundit gjiganti bavarez do të jetë pa shtatë futbollistë të lënduar.

Carlo Ancelotti për këtë ndeshje s’do të mund të llogaritë në: Manuel Neuer, Jerome Boateng, David Alaba, Juan Bernat, Thiago, James dhe Arien Robben, transmeton kp.

Të gjithë, me përjashtim të Bernat që pritet të mungojë 2-3 muaj, pritet të jenë të gatshëm për javën e parë të Bundesligës, më 18 gusht.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme