Sport

Vdiq legjenda Pele

Foto: AP
 

Pele, mbreti brazilian i futbollit që ka fituar tri kupa të botës dhe konsiderohet ndër futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, ka vdekur të enjten. Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pele, vdiq në moshën 82-vjeçare.

I njohur për lojën e bukur, Pele ka vuajtur nga kanceri që nga viti 2021. Ai ishte i shtrirë në spital qe disa muaj, ka shkruar AP.