Sport

Koeman do të rikthehet te Holanda

 

Louis van Gaal është larguar nga posti i trajnerit te Holanda dhe pritet të zëvendësohet me Ronald Koemanin, kanë njoftuar të premten mediumet holandeze.

Largimi i Van Gaalit është bërë i ditur edhe nga Federata e Futbollit të Holandës, e cila e ka falënderuar trajnerin për punën e tij.