Sport

Anglia luan me Francën, por a i keni ditur këto statistika?

 

Dueli mes Anglisë dhe Francës pritet të jetë i zjarrtë, pasi secila nga to kërkon biletën për në gjysmëfinale të Botërorit.

Francezët janë të udhëhequr nga Kylian Mbappe, por anglezët janë me plot vetëbesim për këtë Botëror.