Sport

Van Gaal nuk ka humbur asnjë ndeshje, por është eliminuar dy herë nga botërorët

Louis van Gaal
Foto: AP
 

Një rekord të pazakontë ka regjistruar përzgjedhësi i Holandës, Louis van Gaal, në Kupë të Botës.

Siç shkruan “Squawka”, Van Gali nuk ka humbur asnjëherë ndeshje në kohën e rregullt dhe vazhdime në kampionate botërore.