Sport

Statistikat zyrtare të Messit në turne të mëdhenj

Foto: AP
 

Lionel Messi me golin e shënuar nga penalltia ndaj Holandës ka barazuar një rekord të legjendës argjentinase të futbollit, Gabriel Batistuta.

Messi dhe Batistuta kanë nga 23 gola të shënuar në turne të mëdhenj për Argjentinën.